מדוע אתר אינטרנט עבור השבים והשבות לישראל?

לפני שנה שבתי לישראל לאחר שהות של 4 שנים בארה״ב. היום אני יודעת, מה שלא ידעתי אז , שלמרות שחיכו לי פה משפחה אוהבת וחברים טובים, הייתי בתחילת הדרך מאד לבד. מאד לבד בהתמודדות הסובייקטיבית שלי ושל בני משפחתי בחבלי הקליטה בארץ. ההתמודדות הזו היא מאד אישית/משפחתית מאחר והיא פוגשת כל אחד ואחת בהתאם להרכב המשפחתי שלהם, הגיל של הילדים, מספר השנים ששהו מחוץ לישראל, הבחירה שלהם אם להביא מכולה או לא, ההחלטה אם לשוב לבית וליישוב ממנו יצאו כשעזבו את הארץ או לא וכו׳. בהתאם להמון שיקולים מעין אלו נקבעת בעצם הדרך המאתגרת אליה יוצאים כל השבים והשבות לארץ.
ונחזור אלי: מיד לאחר הנחיתה, כמו כל השבים והשבות, יצאנו לכבוש את ״יעדי הקליטה״ שלנו , ופה היינו מאד לבד. החברים בארץ ממשיכים בשגרה שלהם ומן הסתם לא מבינים מה מוטל על כתפינו, ולא מודעים לאתגרים העומדים בפנינו. אלו שבחו״ל עוקבים אחרנו בעניין רב אך לא מודעים עדיין למסע היומיומי שאנו עוברים. 
לאחר מספר חודשים, כשדברים החלו להסתדר, ותחושת השליטה שבה לחיי, הטרידה אותי המחשבה שבעצם השבים לישראל יודעים בגדול מה עליהם לעשות, אך הם מאד לבד בעניין הזה. וגמלה בי ההחלטה שאעזור ככל יכלתי לכל מי שאני יודעת ששב לארץ כדי שיהיה להם קל יותר והם לא יחושו לבד. כאשת טיפול, ועם הידע והנסיון שצברתי עם חזרתי לישראל עם משפחה בת 6 נפשות, החלטתי לקחת על עצמי לעזור לאחרים בשלבי הקליטה השונים בארץ, הן מהבחינה המעשית, והן מהבחינה הרגשית.

מטרות האתר

הראשונה- לתת מידע מעודכן לגבי כל נושא שקשור לשיבה לישראל. החל מהצעדים הראשונים מול גופי הקליטה בארץ, וכלה בשאלות יומיומיות כגון קניות, בחירת בנק, ספקי שרות לבית ועוד ועוד…
השניה- מתן תמיכה לשבים לארץ. ממי מכם שעבר ממדינה למדינה בעבר מודע לקשיים הרבים שצצים בתקופת ההתאקלמות, תקופה בה לא תמיד יש תחושה של שליטה, ומצבי הרוח יכולים להשתנות בהתאם לגורמים רבים שלא תמיד תלויים בנו. באתר תמצאו טיפים רבים להתמודדות עם מצבים בהם אתם עלולים להיתקל וכן סיפורים אישיים שמציעים דרכי התמודדות עם מצבים שונים בהם נתקלים השבים לארץ.
האתר מלווה בקבוצת פייסבוק לנשים:

https://www.facebook.com/groups/2165159700409061

מוזמנות להצטרף לקבוצת הפייסבוק, ולשתף אותנו בכל במידע חדש, בשאלות, בחוויות, בתחושות, בכל מה שנראה לכם. תעדכנו אותנו בכל מידע חדש שהגיע לידיכם ולא ידענו עליו בכדי שנוכל לעזור לעוד שבים ושבות, אתם מוזמנים להעלות פוסטים עם החוויות שאתן חוות וחווים, ועם המידע החדש שאתם מגלים. תשאלו שאלות. רוב הסיכויים שתקבלו תשובות.
השיתוף מעצים את כולנו בידע ובתמיכה, תורם לנו, ומקל עלינו בשלבי הקליטה בארץ.
שיהיה בהצלחה לכולם עם השיבה לארץ.

שרי