חשיבותה של חופשה מרעננת

פוסט המיועד למי שכבר נמצאת כאן מספר חודשים והתמקמה קצת, ועכשיו זקוקה לקצת חופש, וגם למי שיודעת לנצל את מה שהחיים נותנים, ורוצה לתכנן לה חופשה בעתיד הלא רחוק.
היום אני רוצה לספר לכן על חופשות. יש בישראל הקטנה שלנו מגוון רחב של נופים ואפשרויות. בנסיעה קצרה של שעות ספורות אפשר לשנות אוירה, לכיוון המדבר, הים, הכנרת או כל מה שחפץ ליבנו. אפשרות נוספת אליה התוודעתי לאחרונה היא טיסות הלואו קוסט. אני לא אשת שיווק של חברות לואו קוסט, ולא של אתרים בישראל או מחוצה לה. אני בעד שתחיו פה בישראל בכיף ובהנאה. אך לשם כך עלינו ״להתנקות״ לעיתים, לשנות אוירה, בכדי לצבור כוחות ולהמשיך להנות מהחיים. אז כן רוצה לשווק לכן את התוצאות השוות שמתקבלות מחופשות.
בתור מישהי שגרה בארה"ב, לא הכרתי דבר כזה שנקרא טיסות זולות בזמן הרילוקיישן. טיסות הלואו קוסט נכנסו לישראל בתקופה בה לא חיינו פה, ורק לאחרונה התוודעתי ליתרונות שלהן. התקופה הראשונה עם החזרה לארץ, שיכולה להימשך שנה ויותר, יכולה להיות מאתגרת ומתישה. הרבה בירוקרטיה, שיחות עם מורים, חיפוש אחר חוגים לילדים, התמקמות בבית חדש, רכישות אינסופיות של מוצרים, חיפוש עבודה וכו….
ההמלצה שלי להיום היא, שלאחר שמתחילים להרגיש שהעניינים מתחילים להסתדר, כדאי לקחת פסק זמן קצר, להתרחק מהשגרה החדשה, ולחזור עם כוחות מחודשים להתחלת החיים האמיתיים בישראל, החיים בהם אנחנו כבר מאבדים את הפריבלגיה להחשב כ״חדשים״, החיים בהם האוהבים אותנו כבר לא מתרגשים מהעובדה שחזרנו, החיים בהם הריגושים של התחלת הדרך נעלמים ואנו מוצאים עצמנו תושבי ישראל מן המניין, עם חיים שגרתיים למדי.
אז היום יש טיסות זולות, אשר בסכום של מאות שקלים בודדות ואף פחות מזה, אפשר לטוס ליעדים שונים, בעיקר לארופה, לימים ספורים, לראות שוב עולם חדש, להנות עם בן הזוג/חברות או עם מי שחפץ ליבנו, ולחזור עם כוחות מחודשים.
ולמה אני מספרת לכן את זה? כי חופש זה דבר חשוב. הוא מנתק, מרענן, סוגר תקופה ופותח חדשה, מעורר, מרגיע, יוצר פסק זמן, מאפשר לחשוב מרחוק, ועוד ועוד… ואנחנו חייבות את זה לעצמנו במיוחד בתקופות כל כך עמוסות. אז כשמתאפשר, צאו לחופשה, בחו״ל , או בישראל, חופשה של נופש, חופשה ספורטיבית, איזו חופשה שתבחרו ועם מי שתבחרו. העיקר שתתנתקו לכמה ימים, תתרחקו מהמציאות, כך שתוכלנה לחזור ממוקדות לכבישת היעדים הבאים שלכן. ימים ספורים של התנתקות ובילוי עם אנשים אהובים, יכולים לעשות פלאות ליכולת ההתמקדות שלנו בצרכים שלנו, ברצונות שלנו, לעשות לנו סדר בראש, לראות דברים בפרספקטיבה אחרת, ולעזור לנו לגבש החלטות חשובות לגבי עתידנו. זה נשמע טרויאלי וברור, אבל בפועל, הרבה פעמים אנחנו צריכות תזכורת לקחת חופש.
תהנו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *