כיצד להתמודד עם תחושתינו מרגע ההחלטה על שיבה לישראל?

 
חודש פבואר הגיע.
החודש שבו מרבית המתכננים/ות לשוב בקיץ הקרוב כבר מתחילים להודיע את ההודעה המרגשת, ובמקביל מתחילים לקבל החלטות מהותיות על אזור המגורים, חינוך, עבודה, מכולה, ועוד….
זו תקופה מרגשת מאד, אינטנסיבית, מבלבלת ואף מתעתעת לעיתים, מייצרת מערבולות רגשיות והרבה התלבטויות.
אז כיצד נתמודד עם תקופה כה אינטנסיבית?
א. בראש ובראשונה נתייחס לעצמנו – מובילי ההחלטה.
חשוב להיות קשובים/ות לעצמנו. לתחושות שמתעוררות בנו, וגם למחשבות הקטנות האלו שלעיתים עולות ואנו עלולים/ות להתעלם מהן אם הן לא בהלימה עם הסובבים אותנו.
אותן מחשבות נקראות ״אינטואיציה״.
ריכזתי את ההגדרה הגורפת למילה ״אינטואיציה״ לאחר שיטוט במספר אתרי אינטרנט:
היכולת להתייחס למסרים פנים אישיים. אותם מסרים מופיעים בפתאומיות ובמהירות, וכשהם מופיעים נוצרות 3 אפשרויות:
-נגיב ונתייחס אליהם באופן מיידי
-נתעלם מהם ונמשיך הלאה
-נפנים אותם, וניקח קצת זמן לחשוב ולעבד אותם
👈המלצה שלי- נבחר באופציה השלישית: נשים לב למחשבות שחולפות בראשנו, ונקח זמן לחשוב עליהם, ולנתח אותן. זמן יכול להיות ימים ספורים, אך חשוב שנסתכל על הסיטואציה מכל כיוון לפני שנגיע להחלטות.
ככל שניתן לתחושות ולמחשבות שלנו יותר משקל, נהיה שלמים/ות יותר, ונוכל להוות משענת יציבה יותר עבור הסובבים אותנו, ולסמוך גם על עצמנו בהחלטות שיבואו בהמשך.
ב. להיות קשובים/ות לסובבים אותנו, ובעיקר לאלו ששבים אתנו במידה ויש כאלו.
👈אבל- חשוב לזכור שההחלטה בסופו של דבר היא של ההורים. אם יש ילדים, חשוב מאד להתייחס למה שהם אומרים, לתת מענה למחשבותיהם ורגשותיהם, אך תמיד לזכור שמובילי ההחלטה הם ההורים.
חשוב לתת להם את התחושה שההורים אכן בודקים עבור המשפחה כולה את כל האופציות האפשריות ומגיעים להחלטה בהתאם למערכת שיקולים רחבה שכוללת גם אותם.
ג. חשוב להיות פתוחים/ות לקבל עזרה- מחברים, משפחה, אנשי מקצוע, קבוצת פייסבוק וכל מי שנראה לנו לנכון. לעיתים מידע מאדם שלא מחובר רגשית לסיטואציה ברגע הנתון יכול לתת זוית הסתכלות שאנו לא מצליחים לראות לבד.
אז לא להסס- להתייעץ, לשאוב חיזוקים וללמוד מאחרים על פי צורך.
ומן הצד השני, לא לשכוח להתייחס לאינטואיציה מסעיף א׳, ולקבל מהסביבה רק את מה שבאמת מהותי לנו.
ד. מומלץ להכין רשימה מסודרת שכוללת את כל המשימות שעלינו לעשות, ולסמן v, על כל משימה שהושלמה. רשימה כזו עושה סדר בראש, מרגיעה את רצף המחשבות האינסופיות, וסימון v על כל משימה שהושלמה מרגיע ומספק.
עם הזמן יתווספו משימות נוספות, יש לקחת זאת בחשבון ולקבל זאת בהבנה, וגם את אלו שיתווספו חשוב להוסיף לרשימה ההתחלתית.
***ועכשיו, לחלק הפרקטי-
👈במידה ואתן זקוקים/ות לשרות של אנשי מקצוע המתמחים בשיבה לישראל, מצורפת רשימה עם אנשי מקצועי אשר נבחרו בקפידה, המומלצים על "הבית לשבים לישראל", ברשותנו רשימת אנשי מקצוע רבים נוספים אשר לא מופיעים ברשימה הנ״ל מסיבות מגוונות. מוזמנים/ות לפנות  להתייעצות במידת הצורך 🙏🏻
*את רשימת נותני השרותים ניתן למצוא בקטגוריית "נותני השרותים" באתר זה.
 
👈בנוסף לאתר האינטרנט, קהילת הפייסבוק, קבוצות הווטסאפ והפרוייקטים הרבים במיזם "הבית לשבים לישראל", ניתן לקבל גם ליווי אישי/ ייעוץ/ אימון/ טיפול והדרכה הורית לשבים/ות לישראל.
וזאת בשני אפיקים:
1.אימון , טיפול והדרכת הורים בכל הקשור לשיבה לישראל (פרידה, התלבטויות, שינוי קרירה, אי הלימה בהחלטות בין בני הזוג, התמודדות עם תגובות הילדים וכו) , הן פנים מול פנים ברעננה, וגם בדרך דיגיטאלית.
2.חבילות ליווי צמוד לאורך זמן מרגע ההתלבטות אם לשוב ועד התאקלמות מלאה, הכוללת ייעוץ וליווי אישי הן במתן מידע והן במתן תמיכה על פי צורך..
לפרטים נוספים בנושא טיפול/ אימון וחבילות ליווי לשבים לישראל:
מוזמנים/ות להעזר במגוון השרותים של ״הבית לשבים לישראל״ וברוכים/ות השבים/ות
Copy of logo_israel_vector (4) (1) (1)-page-001

חיים בחו״ל?
מתארגנים לשוב הביתה?
תנו לנו לעבוד עבורכם ולמצוא את דירתכם.

לפרטים נוספים ולקבלת שובר ההטבות...