כיצד נתחיל לבנות לעצמנו את החיים החדשים בישראל?

🌷כיצד נתחיל לבנות לעצמנו את החיים החדשים בישראל כתושבים חוזרים?
פעמים רבות אני מקבלת תגובות על האופטימיות שאני משדרת. החלטתי להבהיר כמה נקודות בהקשר לנושא הזה.
ברוב המקרים, ולמרבית האנשים (ואני בינהם) דברים לא באים בקלות. בשביל להיות מסופקים מהחיים, צריך להשקיע. זה לא מגיע לבד. בפוסט הזה אתן לכן כמה כיוונים שיעזרו לכן בתחילת דרככם החדשה כאן בישראל .
👈לפנו שאתחיל חשוב לי להבהיר כמה נקודות:
🌷יש לקחת בחשבון שכל צעד דורש מאמץ הן רגשי והן מעשי מעצמנו. לפעמים צריך לתכנן מראש, להפעיל מחשבה, ולהתכונן.
🌷כל צעד שאנו עושים דורש מאתנו אנרגיה וזמן. לעיתים למעשה שאנו עושים יש השלכות טובות פחות וטובות יותר, ולא תמיד הן מיידיות.
🌷ולכן צריך סבלנות. חיים לא בונים ביום אחד או במעשה אחד. נדרשת התמדה.
🌷לא כל מה שיעלה כאן בפוסט יתאים לכל אחת. לכל אחת אופי, נטיות לב ונסיבות חיים שונות. הפוסט הזה הוא רק טריגר להפעיל את הלב והראש ולחשוב מה יכול להתאים לכל אחת מאתנו.
🌷יש הרבה מהמורות בדרך. תגובות שלא צפינו, אכזבות, תחושות של חוסר הצלחה ועוד… מותר להתאכזב. מותר גם לשקוע בתחושות פחות טובות. אני אפילו ממליצה לתת לעצמנו לפעמים להיות עם התחושות הלא טובות שלנו. משם אפשר רק לצמוח. אם ניתן לתחושות מקום, נבשיל איתן ונקום מהן מחוזקות יותר בהמשך.
ואם אנו חשות שאנו לא מצליחות לצאת מתחושות לא טובות לאורך זמן, מומלץ לפנות לעזרה טיפולית.
👈אז מה ניתן לעשות בכדי לבנות לנו חיים חדשים וטובים?
🌸לעבוד על קשרים חברתיים ותיקים. והכוונה היא לא לצפות שהם יחזרו לנקודה בה הם היו. גם עם חברים/ות וגם עם בני משפחה. הכוונה היא ליזום. ולעשות זאת מספר פעמים . צריך לבסס מחדש את מערכות היחסים, להזכיר שאנחנו כאן ולא רק לתקופת חופשת הקיץ. פחות לצפות ויותר לבנות ציפיות…
🌸לבנות קשרים חברתיים חדשים. להסתכל מסביב. לנסות וליזום קשרים. לפעמים זה יילך. לפעמים פחות. לפעמים יהיו אכזבות. ולפעמים נזכרה בחברים חדשים לחיים.
🌸לחפש מקום עיסוק. גם אם אין עבודה. להתנדב, לעזור, לתרום, לעשות משהו שייתן גם לנו תחושה של ערך עצמי, וגם יעזור לנו להכיר אנשים, גופים ומקומות חדשים. ולדאוג שיהיה לנו סיבה לקום בבוקר. זה לא חייב להיות משהו יומיומי, אבל משהו שייתן לנו טעם ועניין.
🌸לנסות ולהכיר את הסביבה הקרובה לנו- שכנים , הורים לילדים מהמסגרות החינוכיות ועוד. גם כאן רצוי ליזום שיחות ומפגשים.
🌸תתעניינו בפעילויות שקורות בישוב שלכן. עקבו אחר הנעשה דרך הרשתות החברתיות, והשתתפו בפעילויות הנ״ל. ככל שניראה יותר, נהיה מוכרים יותר ונזכה ליותר אינטראקציות עם הסובבים אותנו.
🌸צאו לטיולים מחוץ לאזור המגורים. אם יש זמן, אז גם באמצע השבוע. תתחברו חזרה לארץ, תראו נופים, תעלו זכרונות ותשנו לעצמכן אוירה מידי פעם.
🌸תרשו לעצמכן להעזר באחרים- באנשי מקצוע, במשפחה, בחברים, באנשים חדשים שאתן מכירות. אם תנסו, תראו שאנשים נהנים להיות לעזר. אל תתביישו לומר שקשה. תוכלו רק להרוויח מפתיחות.
🌸ואם מדברים על פתיחות- אני מאמינה ש פתיחות אפשר רק להרוויח. שתפו את תחושותיהן, חוויותיכן ומחשבותיהן עם היקרים עליכן ואלו שאתם סומכים עליכן. זה רק יתרום לאינטראקציה בריאה יותר ויעמיק את הקשרים בינכם.
🌸כל מה שאמרתי נכון גם לבני המשפחה שלכן. העבירו את המסרים לילדים, תמכו בהם, עודדו אותם להיות פעילים (אבל בגבול הטעם הטוב ולא להגיע לעימותים).
🌸שתפו כאן בקהילה 💞כאן תקבלו הבנה, תמיכה, טיפים
להכיר נשים שחשות כמוכן.
🌸אופטימיות , אפילו מעושה נדרשת לשם כך. הרבה מהתחושות שלנו נמצאות אצלנו בראש. אם נגיע להחלטה שיהיה בסדר, יהיה בסדר, אבל צריך לחתור לכך. החלטה להסתכל על העולם באור חיובי דורשת מאמץ, אך היא משתלמת.
*במרבית המקרים, אנשים ששבים מחיים בחו״ל מאד אטרקטיביים והחיים שלהם נראים מרתקים. נצלו זאת. עניינו אנשים בחיים הקודמים, עזרו להם לתכנן טיולים בחו״ל (כשהשגרה תשוב…), ותרמו להן מנסיון החיים שלכן.
קחו בחשבון שהתאקלמות זה תהליך. שיכול לקחת זמן.
אל תאיצי בעצמכן, אל תשפטו את עצמכן. קחו את הזמן. בסופו של דבר, עד כמה שזה נשמע קלישאתי, מכל מהמורה צומחים. תאמינו לי. הייתי שם💜
והכי חשוב- אתן לא לבד. אנחנו כאן אתכן תמיד❤️
 
הטבות לתושבים החוזרים במגוון תחומים:

להצטרפות לקהילת "הבית לשבות לישראל":

קהילת הפייסבוק "הבית לשבות לישראל"

*כל האמור באתר זה הינו מידע כללי בלבד, אין לראות בו משום ייעוץ, אין להסתמך עליו והוא אינו מתיימר להחליף ייעוץ מקצועי ו/או משפטי ו/או ייעוץ פרטני על ידי גורם מתאים. המידע ברשויות השונות משתנה מעת לעת, והתכנים באתר לא בהכרח מתעדכנים בקצב זהה. מומלץ למשתמשים באתר, לפני נקיטת פעולה כלשהי (או הימנעות מפעולה), לבדוק היטב בעצמם את המידע המפורט ולא להסתמך על האמור באתר זה.

אין להעתיק/לשכפל/להעביר את המידע המצויין לשום גורם אחר.

Copy of logo_israel_vector (4) (1) (1)-page-001

חיים בחו״ל?
מתארגנים לשוב הביתה?
תנו לנו לעבוד עבורכם ולמצוא את דירתכם.

לפרטים נוספים ולקבלת שובר ההטבות...