מה יכול לעזור לנו ולילדינו להרגיש שייכות?

(הצעה אחת מיני רבות מתוך חוויה אישית?, מוזמנות להוסיף רעיונות משלכן)
הערב זכיתי להתנדב עם בני הצעיר במקום אשר מארגן ומחלק חבילות אוכל למשפחות נזקקות.
מצאנו את עצמנו בשטח מלא ארגזי פלסטיק מלאים בירקות שהגיעו כתרומה מחקלאים, ומאות קופסאות אותם היינו צריכים למלא באותם ירקות. האימהות והילדים עבדו במרץ במיון הירקות, חלוקתם לארגזים, ולאט לאט התמלאו להם מאות קופסאות בירקות ופירות צבעוניים. הילדים צהלו ושמחו ונהנו מכל רגע. נכנסו לתוך הארגזים, התלכלכו בבוץ, וסחבו ארגזים ששוקלים כמשקלם ( וזה מזכיר לי התנדבות שעשיתי עם בני השני לפני מספר שנים בארהב, במסגרת פרוייקט בני מצוה בקהילה הישראלית שם חילקנו אוכל לנזקקים ונדרשנו להיות מכוסים מכף רגל ועד ראש בכפפות, כובעים לשיער וכל אמצעי סטרילי אפשרי).
פגשנו שם לא מעט ילדים שהגיעו גם מממסגרות אחרות. גאווה גדולה לראות את האכפתיות, את כמות המתנדבים, את הנכונות והמרץ לתרום זמן ומאמץ ואת כל האופרציה סביב פעילות ההתנדבות. התרשמתי מאד משיתוף שיתוף הפעולה בין הרבה גורמים, אשר בסופם זוכות משפחות נזקקות לארגז מלא בכל טוב. ויש בארץ מאות מקומות כאלו, בהם ניתן להתנדב ולהרגיש שעושים משהו עבור אנשים אחרים, אז כמו שאמר בני: ״כיף לי להתנדב בישראל״ .
*אז לאלו שכבר כאן, ולאלו שיהיו כאן: ממליצה לכן למצוא הזדמנות כזו עם הילדים, לאפשר להם לחוש את הטוב שנעשה כאן, להריח את האדמה, ולהרגיש את חדוות העשייה והנתינה. זו בהחלט דרך מעולה לחיזוק תחושת השייכות וחיבור למקום.
ותמיד מומלץ לגייס לעניין קבוצה של חברים או את החברים מהמסגרת החינוכית של הילדים- מה שמאד נפוץ בישראל, והחוויה תהיה עוצמתית אף יותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *