הרהורים על הקשר בין תהליך השיבה לישראל לבין תהליך של הריון ולידה

כשפתחתי היום את הפייסבוק חיכו לי 3 פוסטים חדשים בקבוצה מהלילה האחרון. כל פוסט יותר מרגש מקודמו. כל פוסט ממקום אחר בעולם. כל פוסט שייך לשלב אחר. אבל המשותף לכולם הוא נושא השיבה לישראל.

אז קודם כל, תודה למשתפות! ריגשתן❤️

פוסט אחד העלה תמונה של מכולה, בשני משתפת הכותבת באופן מרגש בימיה האחרונים בחו״ל לקראת השינוי הגדול, והשלישי נכתב כבר בארץ, לאחר השבוע הראשון המרגש והמתיש בישראל. כל פוסט זרק אותנו לסיטואציה שונה לחלוטין בתוך התהליך הזה.

תמונות מכולה תמיד מרגשות אותי באופן אישי. ואני בטוחה שלא רק אותי. איך אפשר לא להתרגש מתמונה של ארגז שמכיל ותוחם בתוכו חיים שלמים מלאי לוויות וריגושים, אשר נשלחים למדינה אחרת, וכשיוצאו ממנו, יזרקו לחיים חדשים ושונים, ממש כמו שתינוק יוצא לאויר העולם ומגלה עולם חדש. ופתאם, תוך כדי כתיבה, אני מבינה את המשיכה שלי לתחום הרילוקיישן. הרי באתי מהתחום הטיפולי של בריאות האישה. רוב חיי הבוגרים טיפלתי וליוויתי נשים בהריון ולאחר לידה. והנה אני שוב מלווה נשים באותו המצב. לפעמים זה בא בקלות ורצוי ולפעמים לא. גם כאן מרגע ההחלטה ועד רגע השיבה הבטן תופחת. ואם לא הבטן אז הראש, והלב (מה שקורה גם בהריון), עד שמגיע התאריך המיועד בו מתרחשת הלידה. ובמקרה של השיבה לארץ – הטיסה. שעות של מעבר מסעיר ומרגש מלא ציפיה, סבל ועונג אשר בסופו, ממש כמו תינוק שיוצא לאויר העולם, אנו יוצאים לאויר של ישראל (אויר לח וחנוק למי שחוזרת בחודשי הקיץ) ?בלי לדעת בדיוק מה מצפה לנו, ומתחילים את חיינו החדשים. וההתחלה לא קלה, לפעמים כרוכה בחוסר שינה, אי ודאות והתרגשות למצב חדש. עד שמגיעים לאיזון מסויים ומרגישים בשגרה.

ובדיוק הבוקר, בעלי התקשר אלי מארהב מהמקום בו חיינו במשך 4 שנים. ושוב דברנו על השוני הרב בין העולמות. שם נוח יותר, רגוע יותר, נקי יותר, קל לנהוג וקל לחנות, והכל מאד זמין ונגיש. לעומת זאת, בשמונה וחצי בערב אין נפש חיה ברחובות. וכאן בשמונה וחצי בערב, בילינו בשבת האחרונה עם הילדים בספורטק, שהיה שוקק חיים, מלא באנשים וילדים, מואר ופעיל. ואלו רק דוגמאות קטנות מתוך חיים שלמים.

ולנו נותר רק להודות על ההזדמנויות השונות שנקרות בדרכנו, מאתגרות אותנו, מעסיקות אותנו, ועוזרות לנו לצבור חוויות מהן בסופו של דבר נותר רק לצמוח?

אז תודה לכן נשים יקרות על השיתוף, ואני מאחלת לכן ולשאר הנשים בקבוצה בהצלחה, בכל דרך שתבחרו , אלו שנמצאות בחו״ל, אלו שבדרכן ארצה, ואלו שכבר כאן.

ותמשיכו לשתף, לספר ולהתיייעץ. רבות הנשים שקוראות את מה שאתן כותבות, ועבור שעדיין לא מזדהות בשמן בריש גלי, כי הן עדיין בהתבלבטות, הכתיבה שלכן הוא אוצר.

והתמונה היא התמונה שפרסמתי כששבנו לישראל, שעוצבה על ידי ילדיי, תמונה שמראה את החיים החצויים שלנו, שככל הנראה תמיד יהיו שזורים בזכרונות והשוואות…

Copy of logo_israel_vector (4) (1) (1)-page-001

חיים בחו״ל?
מתארגנים לשוב הביתה?
תנו לנו לעבוד עבורכם ולמצוא את דירתכם.

לפרטים נוספים ולקבלת שובר ההטבות...