מדוע אתר אינטרנט עבור השבים והשבות לישראל?

מטרות האתר

הראשונה – להוות בסיס ראשוני של מידע מעודכן לגבי כל נושא שקשור לשיבה לישראל. החל מספקי שרותים המתמחים בתושבים החוזרים, הצעדים הראשונים מול גופי הקליטה בארץ, וכלה במידע הקשור לחיי הימיום בישראל. האתר מציע סיוע חבילות סיוע וליווי למעוניינים בנחיתה קלה והתאקלמות מהירה.

השניה – מי מכם שעבר ממדינה למדינה בעבר, מודע לקשיים הרבים שצצים בתקופת ההתאקלמות, תקופה בה לא תמיד יש תחושה של שליטה, ומצבי הרוח יכולים להשתנות בהתאם לגורמים רבים שלא תמיד תלויים בנו. באתר תמצאו טיפים רבים להתמודדות עם מצבים בהם אתם עלולים להיתקל וכן סיפורים אישיים שמציעים דרכי התמודדות עם מצבים שונים בהם נתקלים השבים לארץ.

שיהיה בהצלחה לכולם עם השיבה לארץ.

שרי

קצת עלי

אני תושבת חוזרת. היום, כשנתיים וחצי מאז שבתי לישראל, ולאחר שנתיים בהן הפכתי את השיבה לישראל למקור עיסוקי העיקרי,  אני יודעת, מספר עובדות שלא ידעתי כשהייתי אני בתהליך השיבה לישראל: 

קודם כל, שיש להיערך טוב טוב לפני השיבה, ולהגיע לישראל ערוכים ומוכנים הן מהבחינה הבירוקרטית והן מהבחינה הרגשית.

לכל משפחה הדרך מעט שונה בהתאם לצריכה ונסיבות הגעתה. הערכות והדרכה נכונה מונעת הסתבכויות כלכליות ובירוקרטיות וסוללת דרך של התאקלמות מהירה וקלה יותר. 

שנית, שלמרות שמחכים פה משפחה אוהבת וחברים טובים, בתחילת הדרך השבים לישראל חשים מאד לבד. מאד לבד בהתמודדות הסובייקטיבית בחבלי הקליטה בארץ. ההתמודדות הזו היא מאד אישית מאחר והיא פוגשת כל אחד ואחת בהתאם להרכב המשפחתי שלהם, הגיל של הילדים, מספר השנים ששהו מחוץ לישראל, הבחירה שלהם אם להביא מכולה או לא, ההחלטה אם לשוב לבית וליישוב ממנו יצאו כשעזבו את הארץ או לא וכו׳. בהתאם להמון שיקולים מעין אלו נקבעת בעצם הדרך המאתגרת אליה יוצאים כל השבים והשבות לארץ.

ליויי תמיכתי נכון, אשר כולל הערכה נכונה של צרכי המשפחה ויעדיה מקל באופן משמעותי על תהליך ההיקלטות וההתאקלמות שלה. 

ואם נחזור אלי: לאחר מספר חודשים בישראל, כשדברים החלו להסתדר, ותחושת השליטה שבה לחיי, הטרידה אותי המחשבה שבעצם השבים לישראל לא יודעים בגדול מה עליהם לעשות, והם מאד לבד בעניין הזה. אז גמלה בי ההחלטה שאעזור ככל יכלתי לשבים לישראל, בכדי שיהיה להם קל יותר והם לא יחושו לבד.

כאשת טיפול, ועם הידע והנסיון שצברתי עם חזרתי לישראל עם משפחה בת 6 נפשות, החלטתי לקחת על עצמי לסייע, לתמוך ולהדריך את השבים לישראל בשלבי הקליטה השונים בארץ, הן מהבחינה המעשית, והן מהבחינה הרגשית.

שירותים נוספים

היום, בנוסף לאתר הייחודי הזה, אשר מאגד ומנגיש את כל המידע להם זקוקים התושבים החוזרים במסעם ארצה במקום אחד, מיזם "הבית לתושבים החוזרים מכיל ערוצי מידע ותמיכה נוספים:

  • שרותי תמיכה ייעוץ וליווי בתושבים החוזרים.
  • קהילת פייסבוק תומכת ושופעת במידע. 
  • קבוצות ווטסאפ על פי אזורי מגורים ברחבי ישראל.
  •  מאגר מידע של נותני שרותים במגוון תחומים אשר מתמחים בעולם התושבים החוזרים, ועובדים עימי באופן שוטף על מנת להקל על התושבים החוזרים את תהליך השיבה לארץ: אנשי נדלן בכל רחבי הארץ, חברת שילוח, אנשי טיפול, עורכי דין, יועצים תעסוקתיים, אנשי תמיכה בקניית רכבים, יועצי משכנתאות, רואי חשבון מעצבי בתים ועוד.
  • קבוצת פייסבוק "משרות עבודה לתושבים חוזרים"
  • פרוייקט "שבות מאמצות שבות 2020" – משפחות ששבו לישראל מאמצות משפחות אשר נמצאות בתהליך השיבה לישראל.
  • שרותי תמיכה ייעוץ וליווי בתושבים החוזרים.
  • ניזלטר חודשי שיחל דרכו בקרוב ובו מידע עדכני עבור התושבים החוזרים.

אני גאה לומר שלאחר שנתיים של עיסוק בתחום, צברתי ידע רב, וקשרים רבים, בעזרתם אני תומכת במאות משפחות השבות לישראל הן באמצעות ההאמצעים הדיגיטאליים השונים והן באופן פרטני.

היום אני יודעת שהכנה נכונה, וליווי נכון בתהליך מרגע ההתלבטות אם לשוב ועד התאקלמות מלאה, יכולים לחסוך הן זמן יקר והן הוצאות כלכליות מיותרות.

אשמח לעמוד לרשותכם/ן בכל דבר ועניין.

שרי